Trawa w rolce PREMIUM Piękny trawnik w zasięgu ręki

Marzysz o pięknym trawniku w swoim ogrodzie? Chcesz, by park zazielenił się w krótkim czasie? Chcesz wykonać zielony dach lub ozdobić przydrożne pasy zieleni? Nasza trawa ogrodowa w rolkach sprawdza się we wszystkich tych zastosowaniach i wielu innych. Zamów i ułóż, by cieszyć się otaczającą Cię zielenią! Trawa do ogrodu i nie tylko!
Oferowana przez nas trawa do ogrodu to nowoczesne rozwiązanie dla wymagających. Specjalna mieszanka traw, przeznaczona do miejsc o dużym natężeniu ruchu stanie się piękną ozdobą, która nie straci swojego uroku przez długi czas.

Trawa w rolce PREMIUM

Jeśli masz pytania o cenę trawy w rolce lub dodatkowe usługi z nią związane zapraszamy do kontaktu z naszym biurem.

Odbiór: Bobrowniki ul. Akacjowa 89 lub dla Google Rszmicio magazyn Bobrowniki

Trawa w rolce PREMIUM – jak ją pielęgnować

Tak przygotowany trawnik nie wymaga od nas wielu skomplikowanych prac przy jego utrzymaniu. Musimy jednak pamiętać o kilku ważnych kwestiach, aby ta wspaniała nawierzchnia mogła cieszyć nas swoim niesamowitym wyglądem przez długie lata.

Po pierwsze – czas. Mimo, iż trawnik może być użytkowany zaledwie kilka godzin po jego wykonaniu warto jednak dać trawie czas na prawidłowe ukorzenienie i regenerację. To okres kiedy powinniśmy szczególnie zadbać o jej odpowiednią pielęgnację. W tym czasie trawa powinna być regularnie i intensywnie podlewana. Wszystko po to, aby wspomóc system korzeniowy w odpowiednim rozroście i wzmocnieniu się. Pierwsze koszenie naszego trawnika może nastąpić po tygodniu lecz musimy jeszcze pamiętać o uprzednim zwałowaniu nawierzchni. W prosty sposób możemy przekonać się czy trawa odpowiednio zrosła się już ze swoim podłożem. Wystarczy delikatnie pociągnąć kępę trawy. Po upływie około 6 tygodni od rozłożenia nasz trawnik w niczym nie różni się od trawnika z wysiewu i może być w ten sam sposób eksploatowany. Warto wspomnieć również o tym, że taki trawiasty dywan jest niezwykle odporny na choroby i szkodniki.

Koszenie trawnika z rolki przebiega dokładnie tak samo jak koszenie tradycyjnego trawnika. Gdy prace wykonujemy regularnie to z całą pewnością będziemy mogli cieszyć się pięknym, gęstym i zielonym dywanem trawy. Po okresie zimowym pierwsze koszenie powinno nastąpić w marcu, natomiast ostatnie pod koniec października lub na początku listopada, aż do przymrozków.

Bardzo ważnym zabiegiem pomagającym utrzymać nasz trawnik w dobrej kondycji jest jego odpowiednie nawożenie. To bardzo ważny zabieg pielęgnacyjny o którym powinniśmy szczególnie pamiętać. Dla każdej pory roku wybieramy inną mieszankę nawozową. Trawnik powinien być nawożony od 3 do 6 razy w ciągu roku. Zabieg ten pomoże nam utrzymać nasz trawiasty dywan w dobrej formie tak, aby prezentował się rewelacyjnie. Musimy jedynie pamiętać o tym, aby nasz trawnik nie był nawożony w trakcie upałów oraz podczas intensywnych opadów deszczu. Najlepszy efekt uzyskamy stosując preparaty po wcześniejszym skoszeniu naszego trawnika.

No i oczywiście odpowiednie nawadnianie. Bez tego ani rusz. Nasz trawnik powinniśmy regularnie podlewać mniej więcej 1-2 razy w tygodniu i najlepiej to zrobić rano. Podlewanie trawy wieczorem może powodować rozwój chorób grzybowych, których z całą pewnością chcemy uniknąć. Podlewanie w ciągu dnia również jest niewskazane z uwagi na mocne słońce. Łatwo wtedy o poparzenia słoneczne, które spowodują żółknięcie i nieestetyczny wygląd naszego trawnika. W sytuacjach kiedy mamy do czynienia z bardzo wysoką temperaturą powietrza może być potrzebne częstsze podlewanie. W takich okresach musimy baczniej przyglądać się trawie, aby zareagować jak najszybciej i wspomóc ją w jej prawidłowym rozwoju.   

Innymi zabiegami, które warto zastosować, aby nasz trawnik był perfekcyjny są zabiegi wertykulowania oraz napowietrzania. Zabieg wertykulowania czyli pionowego nacinania darni za pomocą specjalnych narzędzi najlepiej przeprowadzić na początku oraz na końcu sezonu. Napowietrzanie czyli aerację wystarczy zastosować raz w roku. Napowietrzanie to zabieg polegający na nakłuwaniu darni.

Te wszystkie nieskomplikowane zabiegi pielęgnacyjne sprawią, że będziemy cieszyli się zielonym i bujnym trawnikiem przez cały rok. Nie wymagają od nas ani specjalnego doświadczenia ani nie zabiorą nam dużo czasu. Warto jednak poświęcić chwilę oraz pamiętać o tych niezwykle ważnych zabiegach pielęgnacyjnych. To wszystko pomoże nam utrzymać nasz trawnik w dobrej kondycji.  

Aby założyć efektowną murawę na naszej posesji mamy dwie metody do wyboru. Jest to tradycyjny wysiew nasion traw wprost do podłoża oraz nowoczesne rozwiązanie jakim jest trawa w rolce PREMIUM. Każdy z wariantów ma swoich zwolenników jak i przeciwników. Musimy wcześniej wziąć pod uwagę zarówno nasze preferencje jak i możliwości finansowe.

Największą z różnic jest sposób zakładania trawnika. Trawa w rolce PREMIUM jest przygotowana wcześniej w taki sposób, aby była od razu gotowa do użytku. Podłoże na którym zostanie wyłożona wymaga jedynie podstawowych prac zapewniających lepszą przyczepność dla darni, a polegających na wyrównaniu oraz spulchnieniu ziemi. Trawę w rolce PREMIUM możemy bez problemu przycinać, aby uzyskać pożądany przez nas kształt. Decydując się na tradycyjny wysiew musimy zdecydowanie więcej pracy włożyć w przygotowanie podłoża. Uzyskanie gęstego trawnika w tradycyjnym wysiewie zajmie również dużo więcej czasu. Nasiona są bowiem narażone na wydziobanie przez ptactwo i może się okazać, że będziemy musieli uzupełniać luki w naszym trawniku. W przypadku trawy w rolce nie spotkają nas takie przykre niespodzianki.
Wybór trawy w rolce PREMIUM to zdecydowanie najprostszy i najszybszy sposób na uzyskanie okazałego i bujnego trawnika, który będzie nas zachwycał swoim rewelacyjnym wyglądem przez długie lata.  

Trawa w rolce PREMIUM – Dostawy na Terenie Całej Polski zamów z dostawą lub odbierz osobiście

Oferowana trawa posiada wbudowaną w korzeń siatkę biodegradowalną. System korzeniowy w połączeniu z siatką tworzy mocną i zwartą konstrukcję, sprawdzającą się doskonale na nawierzchniach intensywnie użytkowanych i eksploatowanych. To doskonały produkt do zagospodarowania nierównych i płaskich terenów takich jak place zabaw, skwery, przydomowe ogrody czy elementy zielonej architektury.

1 rolka to 1 m² trawy. Waga 1 m² to około 25kg.
Wymiar rolki to 60x167cm, grubość około 2cm.

Nie wiesz, który produkt będzie dla Ciebie najlepszy? Zasięgnij fachowej porady!